Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Розширення прав і можливостей жінок: історія трансформації соціального підприємства з Дніпра

07.01.2025, 13:17
Story Image

Працювати в жіночому бізнесі заради жінок — саме цьому присвятила своє життя Олександра Сопрунова, засновниця соціального підприємства «Перлинка». Підприємиця досить довго не усвідомлювала, наскільки важливо підтримувати гендерну рівність, особливо на роботі. У своїй історії Олександра ділиться про те, як навчання зі впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) змінило її життя й відкрило шлях до змін.

 

Допомога вагітним жінкам та дітям

Підтримувати майбутню маму та якнайкраще підготувати її до пологів — це завдання, яке стоїть перед соціальним підприємством «Перлинка» у Дніпрі та її співзасновницею Олександрою. Понад 15 років вона розвиває формат занять у басейні для вагітних жінок, аби допомогти їм зберегти здоровий психоемоційний стан. Окрім того, тут є заняття з плавання для дітей віком від 1 місяця до 8 років, що сприяють загартовуванню, впевненому поводженню у воді та емоційній рівновазі.

Після початку повномасштабного російського вторгнення підприємство стало не лише підтримкою для мам, які готуються до пологів, а й для внутрішньо переміщених жінок, дружин військовослужбовців і тих жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною. Серед іншого, Олександра залучала їх до роботи, створюючи нові робочі місця та підтримуючи економіку.

 

Розширення прав і можливостей жінок

Поворотною зміною стало навчання зі впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs), адже до цього підприємиця скептично ставилася до теми гендерної рівності, особливо на роботі.

«Ініціатива виявилася набагато ширшою, ніж я думала! Нарешті зрозуміла, про що йдеться, коли говорять про права та можливості жінок, і розібралася щодо використання фемінітивів. Також я була здивована, як суттєво та професійно жінки вплинули на звичні речі сьогодення. Вони винайшли Wi-Fi, кевлар, посудомийну машину, склоочисники для авто, систему відеоспостереження тощо. Я почала помічати, коли використовують сексизм в маркетингу. І лише тоді усвідомила, що це не може бути нормою», — ділиться Олександра.

Підприємиця вже окреслила для себе план щодо змін на роботі. Насамперед вона хоче покращити умови праці для жінок із дітьми до 10 років, які стикаються з надмірним навантаженням через потребу поєднувати професійні обов'язки з домашньою роботою та доглядом за дітьми. До того ж підприємиця планує активніше  об’єднувати жінок завдяки своїй соціальній діяльності. 

Тож підтримка жінок та створення спеціальних ініціатив для того, щоб розкрити їхній потенціал, — той шлях, яким тепер крокує співвласниця соціального підприємства. Адже, як каже Олександра, важливо, аби жінка займалася тим, що відповідає її покликанню та бажанню. 

«Людина, реалізована всесторонньо, проживає щасливіше, ефективне та гармонійне життя», — підсумовує підприємиця. 

Довідково:

  • Матеріал створено в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється в межах проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», який втілюється «ООН Жінки» за фінансової підтримки Уряду Швеції у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Ініціатива «Розширення можливостей жінок у бізнесі»
Історія від
Ініціатива «Розширення можливостей жінок у бізнесі»
Інші історії
Всі історії
logo
Жіноче підприємництво
Від танцювального хобі до перемоги в освітньо-грантовій програмі «Початок»
Центр інноваційного розвитку для дітей MRIYA Education — це результат наполегливої праці підприємиці Руслани Насібової, однієї з переможниць освітньо-грантової програми «Початок», яка за результатами навчання залучила 3 000 доларів США на розвиток бізнесу.
logo
Жіноче підприємництво
Як учасниці онлайн-академії «Мрій та Досягай» досягають успіху у власному бізнесі
Успішна власна справа — надійний шлях виходу зі складних обставин, в яких опинилися українські жінки-переселенки. Щоб підтримати таких жінок та допомогти їм відкрити чи розвинути свій бізнес, створено онлайн-академію «Мрій та Досягай».
logo
Жіноче підприємництво
Засновниця студії жіночої білизни проводить просвітницькі лекції про здоров'я жінок, підприємництво та захист прав
Український бізнес здатен адаптовуватися й знаходити рішення навіть у таких складних умовах, як війна. Історія Юлії Баді, засновниці LIA STUDIO, саме про це.
Жіноче підприємництво
80 рішучих кроків до мрії: фінал програми «Мрій та Досягай»

Повномасштабна війна стала справжнім викликом почати все з початку. Змінити професію, заснувати власну справу, повернути собі відчуття стабільності та контролю над життям. Саме на перетині цих потреб і народилася ідея освітньої програми «Мрій та Досягай» — ініціативи, яка стала безпечним стартовим майданчиком для багатьох жінок, що опинилися у скрутних обставинах.