Налаштувати вигляд

Розмір тексту

Відступи між буквами

Колір

Історії успіху

Руйнування й окупація нас не зупинили, а лише підштовхнули до розвитку: історія українського виробника доглядової косметики

16.04.2024, 14:00
Story Image

Війна негативно вплинула на економічні та фінансові можливості українців та українок на ринку праці. Особливо незахищеними виявились жінки. Проте українські підприємиці не знижують обертів і щодня доводять, що здатні на більше. Український виробник рослинної доглядової косметики Vesna — компанія, яка вірить у потенціал кожної жінки, робить кроки в досягненні гендерної рівності та розширенні можливостей жінок на робочому місці. Підприємство пережило випробування, які розділили життя на «до» та «після». Релокація, руйнування, відновлення — це лише частка їхнього непростого шляху. 

 

Лікувальна косметика для захисників та захисниць

Виробництво розташовувалося у Бучі. Під час окупації магазин, офіс та лабораторії розграбували, а більшість обладнання знищили. Вціліло лише декілька речей і лабораторний стіл. Але економіка має продовжувати працювати, а людям потрібна робота. Тож керівництво компанії не опустило руки й вивезло залишки продукції та технічного обладнання до Львова, щоб відновити виробництво.

Після переїзду одразу почали допомагати захисникам і захисницям: виробляють безоплатні «фронтові набори» з кремами та маззю для загоювання ран і тріщин. Також компанія підтримує жінок з Маріуполя та жінок з дітьми, чиї чоловіки проходять військову службу та відправляє їм косметику, креми для рук і обличчя.

 

Навчання та розвиток колективу

Керівні посади в компанії обіймають жінки. Підприємство поважає та підтримує працівниць, адаптується до потреб кожної.

 

«Важливим аспектом ініціатив є намір покращити якість життя людей, зробити його легшим та кращим. Саме тому ми намагаємося допомагати жінкам, адже це розвиває не лише нашу компанію, а й усе суспільство», — розповідає співзасновниця бренду Вікторія Маслова.

 

У колективі створено умови для саморозвитку та самоосвіти. Щотижня для працівників і працівниць проводять загальні збори, де поширюють нову корисну інформацію про продукти та технології виробництва. Щомісяця відбуваються навчальні психологічні тренінги, також є додаткові відпустки для навчання. 

Зараз бізнес виріс майже втричі від того, що було на початку повномасштабного російського вторгнення. Компанія виготовляє близько 50 000 товарних найменувань на місяць та має 6 магазинів по всій території України — у Бучі, Києві, Львові, Мукачеві та Ужгороді. На цьому зупинятися не збираються, адже прагнуть не просто виробляти косметику, а й створювати спільноту, яка підтримує та надихає.

Довідково:

  • Матеріал створено в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється як частина проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», який втілюється ООН Жінки за фінансової підтримки Уряду Швеції у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. 

Ініціатива «Розширення можливостей жінок у бізнесі»
Історія від
Ініціатива «Розширення можливостей жінок у бізнесі»
Інші історії
Всі історії
logo
Жіноче підприємництво
Жінки повинні мати можливості для розвитку там, де раніше їх не було
Коли жінки сідають за кермо, вони часто стикаються із сексизмом. Яна Костевич, засновниця центру безпечного руху Drive Hub, намагається виправити цю ситуацію.
logo
Жіноче підприємництво
Сучасне обладнання, нові бізнес-знання та партнерства: як жіночий акселератор «Відважна» вплинув на розвиток бренду іграшок bavka
За результатами навчання підприємиця Аліна Хома, засновниця бренду дитячих Монтессорі-іграшок і меблів bavka та педагог із міста Ужгород, здобула перемогу у номінації «Візіонерка» жіночого акселератора «Відважна» та залучила 350 000 грн на розвиток власного бізнесу.
Жіноче підприємництво
Легко про бізнес з Мариною Васильєвою
Нова колонка експертки із сорсингових запитів Офісу з розвитку підприємництва та експорту Валентини Ляшенко познайомить вас із ідеями бізнесу, порадами та інсайтами українських та міжнародних підприємців.
logo
Жіноче підприємництво
Історії успіху переможниць акселераційної програми «Відважна»
За результатами голосування журі обрало шість переможниць проєкту, які сумарно отримали 1,3 млн гривень для реалізації презентованих бізнес-концептів. Кожна з підприємиць має унікальний інноваційний підхід до свого бізнесу та вміння перетворити та адаптувати свою мрію в успішну реальність.